Euro Millions – zasady gry i wygrane

Euro Millions

Gra Euro Millions to sposób na wysoką wygraną. Jeżeli również chcesz grać, jest to możliwe także w Polsce za pośrednictwem internetu. Działa wiele serwisów pozwalających na obstawianie liczb online. Jak jednak grać w Euro Millions, żeby wygrać, a także jakie są wygrane?

Euro Millions to gra liczbowa, której główne zasady podobne są do Lotto w Polsce. Konieczne jest również wytypowanie wygrywających liczb – obstawienie wszystkich z nich prawidłowo to nagroda główna o najwyższej wysokości, natomiast wytypowanie tylko części z liczb pozwala na uzyskanie nagród dodatkowych o mniejszej wartości zależnie od tego, w ile liczb udało się trafić.

Zasady gry w Euro Millions

Celem gracza w Euro Millions jest trafienie 5 numerów z puli 50 numerów oraz 2 z 11 dodatkowych liczb, czyli tak zwanych „gwiazdek”. Jeżeli graczowi uda się wytypować mniejszą liczbę pasujących liczb, wtedy może odebrać niższe nagrody, o których powiemy później.

Żeby móc wziąć udział w losowaniu Euro Million, konieczne jest zakupienie kuponu. Można zrobić to w licencjonowanych sklepach i punktach sprzedaży znajdujących się w krajach takich jak: Francja z terenami zamorskimi, Wielka Brytania, Hiszpania, Austria, Belgia, Portugalia, Szwajcaria, Irlandia, Wyspy Man, Andora, Monako, Lichtenstein. Można również skorzystać ze specjalnych stron internetowych, gdzie kupony sprzedawane są online. Cena za jeden zakład wynosi około 10 złotych.

Losowania Euro Millions odbywają się co wtorek i co piątek – mają one miejsce w Paryżu o godzinie 20:45 czasu środkowoeuropejskiego, czyli o tej samej godzinie w Polsce. Wyniki losowania EuroMillions publikowane są niedługo po dokonaniu losowania, zazwyczaj nie później niż do godziny 23:00.

Kategorie nagród w Euro Millions

Format gry zmienił się ostatnio w maju 2011 roku, kiedy to wprowadzono drugie losowanie w tygodniu. Liczba „gwiazdek” z kolei został zwiększona z 9 do 11. W związku z tym wprowadzono także inny podział nagród. Poniżej prezentujemy trafienia oraz szacowane wygrane w euro:

 1. 5 regularnych numerów + 2 „gwiazdki” – nagroda główna, wynosi zwykle €100 000 000 do nawet €190 000 000
 2. 5 regularnych numerów + 1 „gwiazdka” – €310 751
 3. 5 regularnych numerów + 0 „gwiazdek” – €51 792
 4. 4 regularne numery + 2 „gwiazdki” – €4 143
 5. 4 regularne numery + 1 „gwiazdka” – €201
 6. 4 regularne numery + 0 „gwiazdek” – €101
 7. 3 regularne numery + 2 „gwiazdki” – €59
 8. 2 regularne numery + 2 „gwiazdki” – €19
 9. 3 regularne numery + 1 „gwiazdka” – €14
 10. 3 regularne numery + 0 „gwiazdek” – €12
 11. 1 regularny numer + 2 „gwiazdki” – €10
 12. 2 regularne numery + 1 „gwiazdka” – €8
 13. 2 regularne numery + 0 „gwiazdek” – €4

Prawdopodobieństwo wygranej najwyższej sumy w Euro Million to 1 do 116 531 800, z kolei najniższej sumy to 1 do 23, wobec tego prawdopodobieństwo wygranej wcale nie jest takie niskie przy najniższych sumach.

Zatem jeżeli chcesz zacząć grać w Euro Millions, nie zwlekaj, ale wybierz dla siebie już teraz taki serwis, gdzie jest to możliwe. Obstawienie to dosłownie chwila, a jeszcze dzisiaj może okazać się, że uda ci się coś wygrać. Warto spróbować i sprawdzić swoje szczęście!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *